About Photo


Video Contact


Zespół BE.MY tworzą dwaj bracia, Mattia 22l. (gitara, śpiew) i Elie 24l. (perkusja, śpiew). Chłopaki urodzili się we Francji, w Tuluzie, ich rodzice są polakami. Muzycy tworzą i wykonują indie-rocka. Ich przygoda z muzyką rozpoczęła się w wieku Mattia 7 lat, Elie 9 lat.

Po uzyskaniu dyplomu z literatury w szkole średniej w Bordeaux bracia postanowili kontynuować edukację muzyczną poza Francją. Opuścili dom rodzinny i wyjechali sami do Anglii. Chcąc nadal rozwijać się muzycznie podejmowali się różnych prac w pubach, restauracjach czy na budowie... Upór i wytrwałość pozwoliła im na studia muzyczne w prestiżowej angielskiej szkole Academy Of Contemporary Music.

Podczas pobytu w Anglii wzięli udział w konkursie Black XS Livesound organizowanym przez Paco Rabanne. Z rąk jury otrzymali zaproszenie do występu przed zespołem Two Door Cinema Club w Londynie.

W czerwcu 2013 roku wzięli udział w castingu do programu talent show „Must Be The Music - Tylko Muzyka”. Bardzo pozytywne reakcje jury i fanów programu spowodowały, że muzycy zdecydowali się zamieszkać w kraju swoich rodziców. W rezultacie dostali się do finału i zajęli drugie miejsce w programie.

Kora mówiła o nich w finale: "Energia, czar, kompozycja, zgranie, inteligencja - wszystko na najwyższym poziomie. Do tej pory zespołu na tak profesjonalnym poziomie jeszcze nie było...".

Adam Sztaba skomentował ich występ słowami: "Tak by grali Beatlesi, gdyby grali dzisiaj".

Radiowa premiera ich debiutanckiego singla „Angel's Romance” miała miejsce pod koniec maja 2014 roku.
W maju 2014 roku awansowali do półfinałów eliminacji Przystanku Woodstock, Festiwalu w Jarocinie oraz zagrali na pierwszym w Polsce akustycznym koncercie w ramach brytyjskiego projektu Sofar Sounds.
31 maja za wykonanie utworu „Angel's Romance” w konkursie Trendy otrzymali nagrodę Jury festiwalu Top Trendy 2014.

Producentem utworu „Angel's Romance” jest Bartek Dziedzic (producent płyt: Monika Brodka, Pustki, Artur Rojek) a współproducentem Paweł Sęk (współproducent płyt: FUN, Pink, Empire Of The Sun).
Teledysk do piosenki został zrealizowany w Ljubljanie (Słowenia).


MANAGEMENT: ROY HOUSE ENTERTAINMENT


Copyright 2014 © ROYHOUSE - Privacy Policy.
Maciej NEMO Grabowski 2014